Mykóza.com

Nejčastější vaginální onemocnění

Mykóza penisu

Mykóza je onemocnění trápící převážně ženy. Muži trpí touto infekcí spíše vzácně. Jedná se o přemnožení kvasinek a plísní v oblasti žaludu a předkožkového vaku.

Průvodní jevy mykózy penisu

Projevuje se svěděním a pálením, sliznice bývá oteklá a zarudlá nebo posetá červenými skvrnkami.V oblasti žaludu a předkožky se nadměrně hromadí bělavá hmota.

Nejde o pohlavní nemoc

Přestože se nejčastěji přenáší pohlavním stykem, neřadí se mezi sexuálně přenosné choroby, protože se může rozvinout i bez pohlavního styku či jiné sexuální aktivity.

Cestou nákazy může být používání infikovaných ručníků nebo prádla, k přemnožení kvasinek dochází nesprávnou životosprávou se stravou bohatou na cukry, nadměrným užíváním alkoholu a drog nebo stresem.

Kvasinky milují teplo a vlhko, k jejímu množení přispívá nošení nevhodného (silonového a neprodyšného) prádla.

Použijte fungicidní přípravky

Léčí se lokálními fungicidními (látky hubící houby a plísně) krémy, popř. fungicidními antibiotiky. Muži mohou být nosiči infekce i bez zjevných příznaků.

Je možný přenos mezi partnery

Pokud se však mykóza neustále vrací partnerce, je nutné i bez projevů onemocnění přeléčit také muže. Děje se tak až ve 25 % případů opakující se infekce u žen. Po dobu léčby se doporučuje sexuální abstinence.

Stránky jsou pouze informačního charakteru. Neslouží jako návod k léčení, své zdravotní problémy konzultujte se svým lékařem.